Europees Kampioenschap Zandsculpturen in Garderen
Van 28 mei tot en met 4 juni 2026 staat Garderen volledig in het teken van zandkunst. In De Beeldentuin vindt dan voor het eerst het Europees Kampioenschap Zandsculpturen plaats.
Vijf topkunstenaars uit Polen, Nederland, Ierland, Frankrijk en Spanje nemen het tegen elkaar op en creëren indrukwekkende zandkunstwerken rondom het thema Het Romeinse Rijk.
Met maar liefst 20 ton zand en water bouwen de kunstenaars in enkele dagen spectaculaire sculpturen vol detail, techniek en creativiteit. Als bezoeker beleeft u het hele proces van dichtbij: van de eerste opzet tot de laatste verfijnde details. Zo ziet u hoe een enorme berg zand stap voor stap verandert in een waar kunstwerk.
De wedstrijdlocatie in De Beeldentuin is gratis toegankelijk en eenvoudig te bezoeken tijdens uw verblijf. Terwijl de kunstenaars werken, loopt de spanning langzaam op richting de jurering: welk kunstwerk maakt de meeste indruk en wie mag zich Europees kampioen noemen?
De feestelijke prijsuitreiking vindt plaats op donderdag 4 juni om 14.00 uur. Naast een professionele jury beoordeelt ook een kinderjury de sculpturen en wordt er een publieksprijs uitgereikt. Bezoekers kunnen ter plaatse stemmen op hun favoriete kunstwerk en zo meehelpen bepalen wie er met de titel naar huis gaat.
Een uniek evenement vol creativiteit en gezelligheid. Zeker een bezoek waard tijdens uw verblijf in de regio!
Bezoek ook zeker de Zandsculpturen die er al staan.
Neem contact met ons op of lees onze veelgestelde vragen voor meer informatie.














